Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací Zpracování osobních údajů Rozumím

Jsme tu pro Vás!

Miloslav Škrha
obchod@specshop.cz Kontakty

Krbyjotul.cz jsou součástí sítě
našich specializovaných obchodů

Čištění a údržba krbů

Nebojte se každodenní údržby, protože to bez problému zvládne každý. Přinášíme pár užitečných rad a tipů jak pravidelnou údržbu kamen JOTUL provádět. Čisté topeniště spaluje čistěji a efektivněji.

Frekvence základního čistění topeniště (vybíraní popela, čistění skla) je závislá na jeho používání, ale zpravidla byste ho měli provádět jednou za 3 až 4 dny. Čistění provádějte, vždy když jsou kamna studená.

Vyčistění skla od sazí

Naše výrobky obsahují tzv.  „air-wash“ tedy systém oplachu skla horkým vzduchem. Air-wash pomáhá sklo během topení udržovat čisté. Máte-li na vašem skle přece jen vrstvičku sazí, tak doporučujeme nechat topeniště pořádně rozhořet a tento systém v kombinací s vysokou teplotou saze spálí. Pokud máte i přesto sklo stále špinavé, navlhčete kousek zmačkaného novinového papíru a zlehka namočte do vystydlého popela. Novinami s popelem sklo otírejte do té doby, dokud saze neodstraníte. Na konec sklo otřete čistým papírem.

Vybírání popela

Popel izoluje a chrání dno topeniště hlavně při vysokých teplotách, proto doporučujeme nechávat tenkou vrstvu popela na dně. Mimo sezónu popel vybírejte celý, protože popel nasává vlhkost, čímž může následně spustit korozi částí krbů nebo krbových vložek.

Každoroční údržba krbů a krbových vložek

Doporučujeme zkontrolovat stav deflektoru a vnitřních plátů. Dále zkontrolujte dno topeniště, rošt a dvířka zda nejsou poškozené.  Pokud jsou některé díly opotřebované (často to jsou těsnění skel), je nutné je vyměnit. Je-li vše v pořádku, stačí je očistit kartáčem.

wash