Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací Zpracování osobních údajů Rozumím

Jsme tu pro Vás!

Miloslav Škrha
obchod@specshop.cz Kontakty

Krbyjotul.cz jsou součástí sítě
našich specializovaných obchodů

Co je dvoustupňové spalování?

Technologie dvoustupňového spalování dřeva a dřevěných briket se k nám dostala ze Skandinávie, pomocí ní můžete snížit spotřebu dřeva až o 40%.  Pomocí této technologie ušetříte náklady na spalování dřeva, ale také I životní prostředí.

Problémem je, že tato technologie pro hospodárnější spalování nemá jednotný název. U nás je známa jako dvoustupňové spalování nebo terciální spalování, ale můžete se setkat i s termínem čisté spalování (CB system  - clean burning system).

Topeniště se systémem dvoustupňového spalování JOTUL dokáže proměnit až 90% plynů a částic na teplo.  To má za výsledek minimální množství kouřových emisí. Topeniště využívá energii k vytváření tepla namísto kouře. Vzduch je do topeniště přiváděn (předehrán) průchodem několika komor. Dále je za pomocí soustavy trysek vtlačen do horní části. Zde dochází ke spalování prachových částic a nespálených těkavých plynů. Tyto prachové částice a těkavé plyny se v klasických topeništích nespalují a jsou pouze vypuštěny kouřovodem. Díky tomu topeniště s technologií “čistého spalování“ stejný výkon ale až o 40% menší spotřebu dřeva. Samozřejmě má také menší úroveň spalin.

O 40% menší spotřebu dřeva
Ukázka krbu s technologii čistého spalování
Topeniště se systémem dvoustupňového spalování dokáže proměnit až 90% plynů a částic na teplo.